Finnkino

Finnkino to największa w Finlandii sieć multipleksów. Można by pomyśleć, że nazwę wymyślał Polak - doskonale przecież potrafimy powiedzieć co oznacza człon "finn" a c o "kino". A przecież po fińsku "Finlandia" to "Suomi" a "kino" to "elokuvateatteri" :) Zdecydowanie myślę, że Polacy mieli swój udział w zakładaniu tej spółki ;)
Kino w Oulu to kino 8-salowe, największa mieści 409 widzów, najmniejsza 81. Kino jest wielopoziomowe - sale znajdują się na poziomach -1, 1 i 3. Całość z grubsza funkcjonuje podobnie do tego co znamy z naszych kin. Poniżej kilka mniej lub bardziej ciekawych ciekawostek ;)
* w kasach biletowych można poza biletami zakupić popcorn, colę i słodycze, aczkolwiek mało kto tutaj to kupuje. Jeśli już to żelki i cukierki - popcorn jest naprawdę mało popularny
* reklamy i film wyświetlane są na innej szerokości ekranu w związku z czym są w salach zamontowane specjalne kurtyny, które rozsuwają sie po zakończeniu reklam
* jako, że urzędowymi językami Finlandii są fiński i szwedzki napisy na filmach wyświetlane są w obu tych językach - dobra okazja do nauki :)
* kino oczywiście posiada parking, jednak większość widzów przyjeżdża do kina na rowerach

Kino w Oulu jest stosunkowo nowe (oddane do użytku w 2006) i bardzo nowoczesne.

 Główny hol kina, w tle widoczne są kasy biletowe.

 Hol na 3. piętrze - widoczne wejścia do sal 2 i 3.
 Hol na 3. piętrze - po lewej stand reklamujący film "Urhea" ;) 

 Bilet - za pierwszym razem można być trochę zagubionym ;)