Przejażdżka poza granice mapy - zapora i Lämsänjärvi

Na dzisiejszy dzień zaplanowałam sobie naukę, tzn. czytanie książek, które są podstawą do zaliczenia dwóch egzaminów, które czekają mnie 24września. Pogoda jednak jest dzisiaj wyjątkowo piękna - słonecznie i 16stopni - że postanowiłam wyrwać się na chwilę z domu i wybrać na rowerową przejażdżkę. Przyznam, że nie żałuję tej decyzji bo wątpię by takie ciepłe słoneczne dni jeszcze się w Oulu trafiły w tym roku!
Jako cel wycieczki wybrałam jezioro Lämsänjärvi. Niestety jezioro to mim, iż leży w mieście to znajduje się już poza granicami mapy Oulu, którą posiadam. Postanowiłam więc jechać wzdłuż rzeki i kierować się instynktem :) Pierwszym przystankiem na mojej drodze była zapora elektrowni wodnej, która znajduje się 5min rowerem od mojego domu, czyli w samym centrum miasta. Zapora w połączeniu z okoliczną przyrodą naprawdę tworzy piękny krajobraz!


Jak wspomniałam wcześniej podróż swoja kontynuowałam wzdłuż rzeki.Po drodze trafiałam na plaże, przystanie i niesamowite jak zwykle widoki!
I kiedy postanowiłam już wracać, trochę rozczarowana, że nie udało mi się znaleźć jeziora, które miałam w planach, kiedy wybrałam pierwszą lepszą ścieżkę rowerową prowadzącą w kierunku centrum moim oczom ukazało się...Lämsänjärvi :)

W drodze powrotnej trafiłam także na Oulun Halli czyli halę, w której odbywają się największe imprezy i koncerty - gdyby przyjechała tu Rihanna to pewnie w tej hali by śpiewała ;)
 Tuż obok hali znajduje się tutejszy "Torbyd" czyli lodowisko na którym tutejsza drużyna Oulun Karpat rozgrywa swoje mecze. Jest to jedna z lepszych drużyn w Finlandii (5 razy zdobyli mistrzostwo kraju) i na Świecie. Mam nadzieję któregoś dnia wybrać się na ich mecz :)