Na straganie w dzień targowy

Chciałam wam dzisiaj pokazać gwar miejskiego targu, niestety jak się okazało jest już za zimno i stragany nie są rozstawiane. Na szczęście jest jeszcze zabudowana Hala Targowa, którą warto zobaczyć, ale po kolei! Najpierw udałam się w okolice Ratusza, w końcu to jedno z ważniejszych miejsc w mieście więc takich zdjęć nigdy za wiele :) Najpierw widok na przepływający w okolicy strumyk.

 A to już znany wam budynek Ratusza, chociaż tym razem z drugiej strony.

Przed Ratuszem (a właściwie może właściwiej byłoby powiedzieć ZA Ratuszem) znajduje się murek z niewielkimi rzeźbami. Niestety jeszcze nie udało mi się odkryć co te rzeźby symbolizują.

 Na przeciwko widzimy także bardzo ciekawy, stosunkowo stary budynek. Obecnie mieści się w nim centrum kultury VALVE. To tutaj odbywają się projekcje niszowych filmów czy seansów festiwalowych. W tym tygodniu jest tydzień Polski! Zobaczyć można takie filmy jak "Rysopis", "Nóż w wodzie", "Amator" czy "Senność".

 Dwa kroki dalej i już znajdujemy się przy Informacji Turystycznej. Wybór ulotek informacyjnych jest oszałamiający i co ciekawe można tam znaleźć informacje i mapy nie tylko Oulu, ale praktycznie każdego miejsca w Finlandii!
 
A zatem jesteśmy u celu dzisiejszej przejażdżki - targ miejski. Najpierw należy się ukłonić Toripoliisi, czyli policjantowi z targu. Biedak jest na służbie dzień i noc!
 A oto i Hala Targowa, w tej chwili niemal już 120 letnia! Można tutaj kupić zupełnie wyjątkowe fińskie specjały i pamiątki :)
 Rękodzieło.
 Warzywa.
 Ryby.
 Trochę wspomnień na ścianach.

 Mięso i futro z renifera.
 Czapki, swetry, szaliki.
 Znajdziemy tu także kilka kawiarni i restauracji.
Przyjrzyjmy się teraz trochę dokładniej starym domom rybaków. Poniżej widzimy szyldy kawiarni, restauracji, naleśnikarni, sklepów z pamiątkami...