Oulanka National Park

W poniedziałek wieczorem 5osobowa grupa młodych turystów wsiadła do wynajętego Peugeot 308sw (chyba) i wyruszyła na wyprawę do pięknego Parku Narodowego Oulanka. Park ten jest najczęściej odwiedzanym parkiem w Finlandii i nie ma co sie dziwić, bo oferuje naprawdę piękne widoki! Ale niech zdjęcia mówią same za siebie :) Oto uczestnicy wycieczki - od lewej Adele i Nicolas (Francja), Eunji (Korea Południowa), Natalia i Natalia (Polska).
A oto nasz wspaniały srodek lokomocji - bardzo wygodny i niezawodny!
 Mimo iż droga trwa tylko trochę ponad trzy godziny jazdy obowiązkowo oczywiście trzeba było zrobić małą przerwę ;)
 Po dotarciu do naszej pięknej i bardzo wygodnej chatki był czas na wygłupy, ale nie trwało to długo bo trzeba się było kłaść spać. A przecież przed snem czekała nas jeszcze sauna i bieganie w samych strojach kąpielowych po śniegu! Czyli prawdziwie fiński rytuał korzystania z sauny ;) Zdjęć w kostiumie kąpielowym na sniegu wam nie pokażę, ale możecie wierzyć na słowo, że wcale nie było zimno!
 A nasza wynajęta chatynka wyglądała tak :)
We wtorek z samego rana (punkt 8:00) wybralismy się na zwiedzanie parku narodowego Oulanka. A tam widoki były zapierające dech w piersiach!
 Takich mostów trzeba było pokonać kilka w trakcie drogi!
 Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że tych schodów jest 252 i zaraz pokonamy 80m w pionie ;)


 takich chatek w parku jest wiele - są to miejsca w których turysta może zjeść, odpocząć, ale także przenocować jeżeli ma swój śpiwór itp. Oczywiście wszystko za darmo!
 Niewielki ale robiący spore wrażenie wodospad :)

 Tak, w Finlandii są całkiem imponujące kaniony :)
 To chyba najbardziej kolorowe zdjęcie z tego pochmurnego, snieżnego dnia ;)


 My przeszliśmy długi na 12km szlak Pienikarhukierros czyli szklak małego niedźwiedzia.
 A na zakończenie zapraszam do obejrzenia krótkiego filmu!