Ruska

Ruska to określenie na fińską jesień, zwłaszcza w Laponii. Ruska to wszystkie możliwe kolory liści - złoty, czerwony, brązowy, zielony i to wszystko naraz. Trochę jak złota polska jesień, no ale właśnie - u nas (w każdym razie z nazwy) jest tylko jeden kolor - zloty. Tutaj wygląda to naprawdę oszałamiająco niekiedy. Jako, że w Polsce jesień właśnie na dobre się zadomawia, a tutaj pomału się kończy postanowiłam was zabrać na wyprawę tropem Ruska w Oulu, w ścisłym centrum miasta.
Obszar po jakim będziemy się poruszać to okolice teatru Miejskiego i biblioteki, a także położonego zaraz obok nich osiedla Kiikeli. Poniżej mapka i panorama tych okolic.
Idziemy więc dalej - czas na kilka jesiennych ujęć teatru miejskiego i jego najbliższych okolic.


Osiedle Kiikeli położone jest w całości na niewielkiej wyspie, większość budynków ma ląd tylko z jednej strony - nie chcę nawet myśleć ile kosztuje tam przytulne małe mieszkanko ;) Na zdjęciach widzimy wspomniane osiedle, a także budynki w jego najbliższym sąsiedztwie.Teraz czas na główny punkt programu - RUSKA i inne krajobrazy! :) Mam nadzieję, że kolory tutejszej jesieni spodobają się wam tak samo jak mi! Na dobry początek zdjęcie, które stawiam na głowie, jakoś wtedy dużo bardziej mi się podoba. Miłego oglądania!