Winter is coming...

Dziś nad ranem spadł pierwszy w tym roku śnieg w Oulu! Około godziny 11 widać było jeszcze jego resztki zawiane w "kątach" jednak już chwile później był tylko wspomnieniem. Śnieg 16 października jest zabawna ciekawostką mam jednak nadzieję, że nie rozgości się on tu jeszcze na dobre ;) W ostatnich dniach niewiele się dzieje - zbliża się comiesięczna sesja egzaminacyjna więc przez większość czasu siedzę w ciepłym pokoju i próbuje przyswajać wiedzę. Żebyście jednak o mnie zupełnie nie zapomnieli mam dla Was kilka zdjęć pokazujących codzienność w Oulu;)
Pierwsza sprawa to recykling butelek i puszek w Finlandii. Jak może wiecie każdy większy market wyposażony jest tutaj w maszyny do przyjmowania puszek i butelek. Kupując napoje w cenie masz kaucję, zwykle 15 lub 20 eurocentów, która to kaucja jest potem zwracana gdy wrzucisz puszki i butelki do maszyny. Zwykle tygodniowo udaje mi się uzbierać maksymalnie 2e tym sposobem - zawsze coś, a przyjemność z wrzucania puszek do maszyny jest bezcenna ;)


Druga rzecz na dziś - atrakcje serwowane studentom na uczelni. Jak już kiedyś wspominałam na uczelni ciągle coś się dzieje! Jakież było moje zdziwienie gdy jednego dnia zostałam świadkiem turnieju w "hokeju stołowym" - naprawdę nie mam pojęcia jak nazwać tę grę ;) Ciekawe czy mają tu coś takiego w barach jak u nas "piłkarzyki" :)