Zoo w Ranua i otwarcie okresu świątecznego w Rovaniemi

W sobotę wybrałam się na organizowaną przez Oulu University of Applied Sciences (to drugi uniwersytet w Oulu, nie ten do którego chodzę) wycieczkę do oddalonego o dwie godziny drogi zoo w miejscowości Ranua, oraz do Rovaniemi. Wycieczka była fajnie zorganizowana, tania i bardzo udana! Zoo w Ranua zamieszkiwane jest głównie przez zwierzaki zamieszkujące północne regiony Ziemi. Było dużo smiechu podczas obserwowania ich, naprawdę ciekawe okazy ;)
Na niedźwiedzie polarne można patrzeć godzinami - bardzo zabawne zwierzaki :) Dlatego przygotowałam dla was małą próbkę - zapraszam do obejrzenia filmiku!
Po wizycie w zoo ruszyliśmy w niezbyt długą drogę do Rovaniemi, gdzie o godzinie 16 odbywała się oficjalna ceremonia otwarcia sezonu świątecznego, czyli coś na zasadzie imprezy, która odbyła się dzień wcześniej w Oulu. W Rovaniemi nie było występów "Gwiezdnych chłopców", było za to bardzo sympatyczne i ciekawe przedstawienie świąteczne - bardzo mi się podobało. Ponadto fajne dekoracje, trochę (bardzo trochę...) śniegu, którego już dawno nie ma w Oulu i nastrój świąteczny wszystkim się udziela! I zdecydowanie rekomenduję wizytę w Rovaniemi i wiosce Mikołaja zimą, jest tu wtedy zdecydowanie ciekawiej!Na zakończenie zapraszam do obejrzenia filmu na którym wszyscy razem śpiewają "Dzwonią dzwonki sań" w wersji fińskiej :)