Wrocław nowocześnie, czyli dużo radości dla miłośnika współczesnej architektury i betonu.

Wrocław jest zdecydowanie jednym z miast w Polsce, w których najwięcej się dzieje jeśli chodzi o nowe inwestycje i projekty architektoniczne. Przy okazji realizowane budynki są w znakomitej większości bardzo ciekawe, czasem kontrowersyjne, ale niewątpliwie oryginalne, często piękne (na swój nowoczesny sposób) i cieszą oko każdego miłośnika współczesnej architektury. Dziś cały dzień pogoda nie rozpieszcza, od jakiegoś czasu pada deszcz więc i sił na rozpisywanie się niewiele, dlatego od razu zapraszam do oglądania zdjęć. Tym razem będzie ich sporo, zapraszam! 

Oczywiście to co tutaj pokazuję to tylko niewielka część tego, co w ostatnich latach wybudowane zostało we Wrocławiu - serdecznie zapraszam do skorzystania z takich biletów do Wrocławia i przekonania się samemu. A o tym jak tanio można dojechać tam z Bydgoszczy pisałam w notce o tym, jak pojechałam do Wrocławia za 4zł. Jednym z nowych budynków jest też oczywiście wieżowiec SkyTower, któremu z kolei poświęciłam poprzednią notkę

Aaa i nie zapomnij zapisać się do newslettera jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś! Dzięki za odwiedziny i wpadaj częściej :)


Teatr Capitol - świetna bryła i dobre materiały, ciekawe zagospodarowanie wnętrza. Zdecydowanie coś "innego". Teatr ten mieści się w budynku z 1929 roku, natomiast w latach 2011-2013 został gruntowanie przebudowany, w pewnym sensie "opakowany".. Moim zdaniem wyszło to budynkowi na dobre.

Dużo architektonicznie dobrego i ciekawego wydarzyło się w ostatnim czasie na Politechnice Wrocławskiej. Powstało kilka nowych budynków, obok których trudno przejść obojętnie. Na powyższym zdjęciu widać Międzyuczelniane Centrum Dydaktyczno-Technologiczne TECHNOPOLIS. Czarny i czerwony to jedno z moich ulubionych połączeń kolorystycznych w architekturze, rzadko niestety stosowane. Plus za odwagę!


A tego "pana" znają chyba wszyscy. Popularny "serowiec" ma tylu wrogów co i zwolenników, ale na pewno nie można temu budynkowi zarzucić, że jest nudny. Zintegrowane Centrum Studenckie przyciąga wzrok oryginalnym rozkładem okien, a także ich kształtem. Następnym razem koniecznie muszę wejść do środka!


Nieopodal "Serowca" znajduje się stacja Polinki - kolejki linowej pozwalającej dostać się z jednego brzegu Odry na drugi, dzięki czemu studenci politechniki mogą szybciej przemieszczać się pomiędzy poszczególnymi budynkami uczelni. Czy muszę dodawać, że i kosztowna budowa kolejki budziła kontrowersje? Tak czy owak polecam - widoki i "podróż" warte przeżycia.

Przenosimy się na chwilę do centrum - oto biurowiec Silver Center. Bardzo ciekawa realizacja sąsiadująca z Dworcem Głównym. Oddanie do użytku lada moment!Na koniec coś dla miłośników piłki nożnej - stadion wrocławski, wybudowany oczywiście z okazji Euro 2012. Z daleka wygląda jak bardzo delikatny lampion jakie tworzyło się w szkole podstawowej na jesień. Również na kolejną wizytę zostawiłam sobie zwiedzenie go "w środku". Podobno są dni kiedy można to zrobić zupełnie za darmo!


Etykiety: , , , , , ,